.

 

P i r a T

Avrupa Yelken Federasyonu - Eurosaf tarafından resmi sınıf olarak tanınmaktadır.

Türkiye'de one-design balonlu bir teknede

en büyük,

Optimist ve Laserdan sonra 3.büyük sınıf

PiraTTürk Haber grubumuza üye olun

 


  2013 TYF Pirat Sınıfı Milli Takım Seçilme Kriterleri

 

 

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Pirat Rank listesine puan veren yarışlar, yurtdışında düzenlenen ve Türkiye’nin milli olarak temsil edileceği Pirat şampiyonalarına seçme yarışları niteliği taşımaktadır. Pirat Rank listesine puan veren yarışlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir ve bu durum yarış ilanlarında belirtilecektir.

 

- TYF Türkiye Pirat Şampiyonası (2 katsayı)

- TYF Türkiye Pirat Ligi 1. Ayak Yarışları (2 katsayı)

- TYF Türkiye Pirat Ligi 2. Ayak Altın Balta Yarışı (1 katsayı)

- TYF Türkiye Pirat Ligi 3. Ayak Yarışları (2 katsayı)

- TYF Türkiye Pirat Ligi 4. Ayak Yarışları (2 katsayı)

- TYF Türkiye Pirat Ligi 5. Ayak Yarışları (2 katsayı)

 

Pirat Milli Takım adayları aşağıda sıralanan 3 ana kritere göre seçilecektir;

 

1. Şampiyona yılından önceki 2 yıl boyunca Pirat Rank yarışlarına katılım;

1.a. Pirat Rank listesine puan veren yarışlara dümenci veya flokçu olarak      katılmak

1.b. Şampiyona yılından önceki 2 yıl boyunca Pirat Rank listesinde yer almış olmak. (2013 yılı milli takımı adayları için 2011 ve 2012 Pirat Rank yarışlarına katılmış olmak)

1.c. 2013 yılında TYF Programı’nda yer alan her hangi bir Pirat yarışına girmiş olmak.

 

2. Şampiyona yılından önceki 2 yıl boyunca Pirat Rank sıralamasından elde edilen puanların toplamı;

2.a. Genel sıralamada “ilk 5 içinde yer alan büyük ekipler ” ile genel sıralamada“ ilk 10 içinde yer alan genç ekipler “1988 ve sonrası doğumlular” Pirat milli takım adayı olarak seçilebilecektir.

2.b. Seçilen ekiplerin, Türkiye’ye tanınan tekne kontenjanı ve imkanlar dahilinde yurtdışındaki şampiyonalara katılım hakkı olup, katılım sağlayamayan ekiplerin yerine TYF Pirat Sınıf Komitesi’nce ilk 15 içinde yer alan diğer ekipler “millilik belgesi verilmeksizin” değerlendirilebilecektir.

 

3. Diğer seçme kriterleri;,

3.a. ISAF veya Yelken Federasyonu Disiplin Suçları ve Cezaları Talimatı’na göre yarışlardan kısıtlama cezası bulunan sporcular yukarıdaki 2 maddede geçen koşullara uysalar bile uluslararası yarışlara katılamaz.

3.b. TYF Pirat Sınıf Komitesi, milli takımın oluşturulmasında TYF Yönetim Kurulu’nun onayıyla Pirat Rank Listesi dahilinde seçme yarışları düzenleyebilecektir.

3.c. Pirat sınıfı sporcuları, TYF Yönetim Kurulu ve TYF Pirat Sınıf Komitesi onayı olmadan TYF Programı’ndaki yurtdışı yarışlara -millilik belgesi talep etmese dahi- katılamazlar.

 

Yukarıdaki kriterlere uyan sporcuların, yarış tarihinden en az 60 gün önce, şampiyonaya katılım bilgisini teyit ederek, bağlı oldukları kulüp üzerinden resmi talebini TYF Pirat Sınıf Komitesi’ne yazılı veya mail yoluyla  yapmalıdır.

 

 

Pirat Rank Listesinin nasıl oluşturulacağı TYF (www.tyf.org.tr) ve TYF Pirat Sınıf Komitesi (www.piratturk.org) web sitelerinde ilan edilmiştir.