.

 

P i r a T

Avrupa Yelken Federasyonu - Eurosaf tarafından resmi sınıf olarak tanınmaktadır.

Türkiye'de one-design balonlu bir teknede

en büyük,

Optimist ve Laserdan sonra 3.büyük sınıf

PiraTTürk Haber grubumuza üye olun

 


2015 TYF Pirat Sınıfı Yarış Takvimi 2015 TSF Pirat Class Race Agenda

 

- 2015 Pirat Avrupa Şampiyonası, Avusturya (Ebensee)

- 2017 Pirat Avrupa Şampiyonası, Türkiye

 

S/N Yarış ve Aktivite Tarih Yeri Sınıflar Ev Sahibi    
1 Açılış ve Çanakkale Zaferi Kupası 21-22 Mart Yarımca/Kocaeli HS Körfez Yarımca Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.   Kocaeli İl Programı
2 MYK-SPORTURİST 50. Yıl Kupası 04-05 Nisan Caddebostan/İstanbul HS Marmara Yelken Kulübü   İstanbul İl Programı
3 İstanbul Pirat İl Birinciliği 04-05 Nisan Kalamış/İstanbul Pirat GSiM Yelken İl Temsilciliği   Uluslararası
4 TPL 1.Etap "Fenerbahçe S.K. Pirat Kupası" Yarışları 11-12 Nisan Caddebostan/İstanbul Pirat TYFPSK - Fenerbahçe S.K. Y.Ş.   Ulusal
4 İYK İstanbul Ligi (1.Ayak) 18-19 Nisan Kalamış/İstanbul HS İstanbul Yelken Kulübü    
6 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kupası 25-26 Nisan Yarımca/Kocaeli HS Körfez Yarımca Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
7 Ulusal Egemenlik Bayramı Kupası 25-26 Nisan Kalamış/İstanbul HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
8 İYK İstanbul Ligi (2.Ayak) 09-10 Mayıs Kalamış/İstanbul HS İstanbul Yelken Kulübü    
9 EUROSAF Avrupa Pirat Şampiyonası 09-16 Mayıs Ebensee/Avusturya Pirat EUROSAF - IPA - AYF    
10 Gençlik ve Spor Bayramı Kupası 16-17 Mayıs Caddebostan/İstanbul HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
11 Deniz Harp Okulu Kupası 24 Mayıs Tuzla/İstanbul HS Deniz Harp Okulu    
12 19 Mayıs Gençlik Kupası "Kocaeli Ünv. Kupası" 30-31 Mayıs İzmit/Kocaeli HS İzmit Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
13 İYK İstanbul Lgi (3.Ayak) 06-07 Haziran Kalamış/İstanbul HS İstanbul Yelken Kulübü    
14 Marmara Yelken Kulübü Başkanlar Kupası 13-14 Haziran Caddebostan/İstanbul HS Marmara Yelken Kulübü    
15 Dnz. Astsb. Mes. Y.O. Kupası 13-14 Haziran Hersek/Altınova HS Dnz. Astsb. Mes. Y.O.    
16 Denizcilik Byramı Kupası 26 Haz - 03 Tem   HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
17 TPL 2.Etap "AltınBalta" Yarışı 27 Haziran Adalar/İstanbul Pirat TYFPSK - İstanbul Y.K.    
18 TPL 3.Etap "İstanbul Y.K. Pirat Kupası" Yarışları 28 Haziran Kalamış/İstanbul Pirat TYFPSK - İstanbul Y.K.    
19 Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kupası 01-02 Temmuz Karamürsel/Kocaeli HS Karamürsel Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
20 Marmara Yelken Kulübü Kurucular Kupası 04-05 Temmuz Caddebostan/İstanbul HS Marmara Yelken Kulübü    
21 Karamürsel Kurtuluş Kupası 04-05 Temmuz Karamürsel/Kocaeli HS Karamürsel Alp Y.K. - Karamürsel Bel.    
22 Almanya Pirat Şampiyonası 08-12 Temmuz Almanya Pirat Almanya Y.F. - APB    
23 İYK İstanbul Ligi (4.Ayak) 11-12 Temmuz Kalamış/İstanbul HS İstanbul Yelken Kulübü    
24 TPL 4.Etap "İzmit Y.K. Pirat Kupası" Yarışları 25-26 Temmuz İzmit/Kocaeli Pirat TYFPSK - İzmit Y.K.    
25 Kocaeli Pirat İl Birinciliği 01-02 Ağustos Karamürsel/Kocaeli Pirat Karamürsel Alp Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
26 TPL 5.Etap "Karamürsel Y.K. Pirat Kupası" Yarışları 08-09 Ağustos Karamürsel/Kocaeli Pirat TYFPSK - Karamürsel Y.K.    
27 Kiraz Festivali Kupası 15-16 Ağustos Yarımca/Kocaeli Pirat Körfez Yarımca Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
28 Zafer Bayramı Kupası 29-30 Ağustos Caddebostan/İstanbul HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
29 Zafer Bayramı Kupası 29-30 Ağustos Çayırova/Kocaeli HS Çayırova S.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
30 TYF Türkiye Pirat Şampiyonası 03-06 Eylül Bayramoğlu/Kocaeli Pirat TYF - TYFPSK - Bayramoğlu Y.K.    
31 Marmara Yelken Kulübü Kupası 12-13 Eylül Caddebostan/İstanbul HS Marmara Yelken Kulübü    
32 7. Eski Yelkenciler Kupası 12-13 Eylül Hereke/Kocaeli HS GSİM Yelken İl Tem.    
33 İYK İstanbul Ligi (5.Ayak) 19-20 Eylül Kalamış/İstanbul HS İstanbul Yelken Kulübü    
34 55.Yıl Donanma Kupası 20 Eylül Kalamış/İstanbul HS-STRA-IOM İstanbul Yelken Kulübü    
35 Preveze Deniz Zaferi Kupası 19-20 Eylül Yarımca/Kocaeli HS Körfez Yarımca Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
36 İstanbul'un Kurtuluşu Kupası 03-04 Ekim Caddebostan/İstanbul HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
37 5. Ford Otosan Kupası 10-11 Ekim İzmit/Kocaeli HS İzmit Yelken Kulübü    
38 TPL 6.Etap "Suadiye Y.K. Pirat Kupası" Yarışları 17-18 Ekim Suadiye/İstanbul Pirat TYFPSK - Suadiye Y.K.    
39 Cumhuriyet Kupası  24-25 Ekim  Büyükçekmece/İstanbul HS Büyükçekmece Yelken Kulübü    
40 Cumhuriyet Bayramı Kupası 24-25 Ekim İzmit/Kocaeli HS İzmit Y.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
41 İYK İstanbul Ligi (6.Ayak) 31Ekim-01 Kasım Kalamış/İstanbul HS İstanbul Yelken Kulübü    
42 Cumhuriyet Bayramı Kupası 31Ekim-01 Kasım Kalamış/İstanbul HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
43 Ata'yı Anma Kupası 07-08 Kasım Kalamış/İstanbul HS GSiM Yelken İl Temsilciliği    
44 Atatürk'ü Anma Kupası 07-08 Kasım Çayırova/Kocaeli HS Çayırova S.K. - GSİM Yelken İl Tem.    
45 Kapanış ve Kış Kupası 21-22 Kasım Çayırova/Kocaeli HS Çayırova S.K. - GSİM Yelken İl Tem.