.

 

P i r a T

Avrupa Yelken Federasyonu - Eurosaf tarafından resmi sınıf olarak tanınmaktadır.

Türkiye'de one-design balonlu bir teknede

en büyük,

Optimist ve Laserdan sonra 3.büyük sınıf

PiraTTürk Haber grubumuza üye olun

 


  Pirat 75.Yıl Kupasında Türk Rüzgarı Berlin'de !

 

TYF 2013 Faaliyet programında yer alan Pirat 75.yıl Uluslararası yarışları Şili, Almanya, Polonya, İsviçre, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Türkiye'den toplam 8 ülke ve 128 Pirat'ın katılımı ile 10-12 Mayıs 2013 tarihlerinde Berlin-Almanya'da gerçekleşti.

 

Türkiye'den 4 ekibin mücadele ettiği yarışlarda TUR 967 Murat Suntay - Gökmen Eriş (İstanbul Yelken Kulübü) ekibi genel sıralamada 129 Pirat içerisinde şampiyonayı 16. sırada tamamladı. İlk gün gerçekleştirilen 3 yarış sonrasında 34. olarak Gold gruba kalan Murat Suntay - Gökmen Eriş ekibi, ikinci gün gerçekleştirilen Gold grup yarışında ise 6. olarak en iyi derecesini yaptı. Gold grupta yarışmaya hak kazanan bir diğer ekip TUR 532 Çağlan Kuruner - Caner Özkan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) şampiyonayı 65. olarak tamamlarken, Silver Grupta yarışan TUR 221 Alper Ekim - Atakan Denizer (İstanbul Yelken Kulübü) ekibi 104. ve Burçin Ahıskal - Özgür Üçer (Marmara Yelken Kulübü) ise 112. olarak şampiyonayı tamamladılar Pirat 75.yıl yarış sonuçları >>>
 

12 Mayıs 2013 Pazar günü Tegel Yelken Kulübünde gerçekleştirilen ödül töreninde, 16.olan Murat Suntay - Gökmen Eriş (İstanbul Yelken Kulübü) ekibi kürsüye davet edilerek Pirat sınıf simgesi kırmızı balta ile ödüllendirildi. Törende TYF Asbaşkanı Erman Çeliker de Uluslararası Pirat Birliği Başkanı Jörg Breckwoltd'a bir plaket takdim etti ve Türkiye'nin evsahipliği yapacağı 2014 Pirat Dünya Kupasının hazırlıklarının devam ettiğini vurguladı.