.

 

P i r a T

Avrupa Yelken Federasyonu - Eurosaf tarafından resmi sınıf olarak tanınmaktadır.

Türkiye'de one-design balonlu bir teknede

en büyük,

Optimist ve Laserdan sonra 3.büyük sınıf

PiraTTürk Haber grubumuza üye olun

 


2013 PiraT Türkiye Ligine Muhteşem Açılış !

2013 PiraT Türkiye Ligi, Suadiye Yacht Kulübü evsahipliğinde düzenlenen Pirat Ligi 1.etap ve Pirat 75.yıl kupası yarışları ile başladı. 8 Haziran 2013 Cumartesi günü planlanan 3 yarış, 12-18 Knot kuzeyli rüzgarlar ile sosis rotada gerçekleştirildi.

2013 Pirat Türkiye Ligi seri yarışlarına, Bayramoğlu Yelken Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, İstanbul Yelken Kulübü, İzmit Yelken Kulübü, Kalamış Yelken Kulübü, Karamürsel Alp Yelken Kulübü, Körfez Yarımca Yelken Kulübü, Marmara Yelken Kulübü, Şişecam Çayırova Yelken Kulübü ve Ferdi ekipler olmak üzere 20 Pirat ve 40 sporcu katıldı.

 

Pirat Ligi öncesinde saat 11:00'de yarışçılara 2013 Pirat Ligi formatı, yarış rotaları, puanlama ve yarış güvenliği konusunda Pirat Sınıf Komite Başkanı Murat Suntay ve 2013 Pirat Ligi Başhakemi Selma Uca tarafından brifing verildi. Bu yıl Pirat Liginde zorunlu tutulan ve Pirat Sınıf Komite 2. Başkanı Burak Cora tarafından düzenlenen ölçüm sertifikaları ve plaketler, ölçümü yapılan Pirat'lara dağıtıldı.

Beyaz Fırın sponsorluğunda temin edilen kumanyalar yarış komitesi ve yarışçılar ile paylaşıldı. Kalamış Koyiçi parkurunda saat 13:45'te start alan Pirat'lar, Dereağzı'ndaki orsa şamandırasını döndükten sonra, Kalamış'ta pupa finish yaptı. Zaman zaman sertleşen ve koyiçinde tersten tokatlayan sağnaklar ekipleri zor durumda bırakıp 2 Piratın devrilmesine sebep olsada, teknelerin düzeltilmesi sonrasında centilmence 3 yarış sorunsuz gerçekleştirildi.

 

Beyaz Fırın sponsorluğunda Bayan Nathalie'nin özenli katkılarıyla düzenlenen, kuş sütünün eksik olmadığı ödül töreninde keyifler yerindeydi. Törende konuşan Suadiye Yacht Kulübü Başkanı Bülent Suda, "Babalarımızın da yelken yaptığı Pirat sınıfına desteğimiz ve katkılarımız sürecek" derken, Pirat Sınıf Komite Başkanı Murat Suntay'da Suadiye Yacht Kulübüne evsahipliği için teşekkür ederek, Sayın Bülent Suda'ya bir teşekkür plaketi takdim etti.  Suadiye Yacht Kulübü tarafından ödül olarak hazırlanan özel kupalar, 75.yıl Pirat Kupası plaketleri ve Casio'nun digital pusulalı saatleri, sporcuların beğenisini topladı.

 

2013 Pirat Liginin 1.etap açılış ve 75.yıl özel yarışlarında, desteklerini bizden esirgemeyen Suadiye Yacht Kulübü Başkanı Bülent Suda ve Başkan yardımcısı Hüseyin Kaya, İst. Yelken İl Temsilcimiz Mustafa Çağatay, organizasyon desteği veren İstanbul Yelken Kulübü, başhakemimiz Selma Uca ile yarış komitemiz ve özverili bir şekilde katılım gösteren tüm kulüp yönetici ile Pirat sporcularına bu keyifli organizasyon için teşekkürlerimizi sunarız.

2013 PiraT Türkiye Ligi 2.Etap 29 Haziran'13 AltınBalta ve 3.Etap 30 Haziran'13 yarışlarında yeniden görüşmek dileğiyle...

 

2013 Pirat Türkiye Ligi Puan Durumu ektedir.

2013 Pirat Türkiye Rank Listesi ektedir.

2013 Pirat Türkiye Ligi  Yarış İlanı ektedir.

2013 Pirat Türkiye Ligi 1.Etap Yarış İlanı ektedir.

 

2013 Türkiye Pirat Ligi 1.etap ve Pirat 75.yıl Kupası

Yarış Sonuçları

DERECE TUR ADI SOYADI K/E G KULUP ILI Y1 Y2 Y3 TOPLAM PUAN NET PUAN
1 777 BURAK CORA-IRFAN PAPILA E   FENERBAHÇE S.K.YEL.SB ISTANBUL 2.0 2.0 1.0 5.0 5.0
2 532 CAGLAN KURUNER-CANER OZKAN E   GALATASARAY S.K.YEL.SB ISTANBUL 1.0 3.0 4.0 8.0 8.0
3 967 MURAT SUNTAY-GOKMEN ERIS E   ISTANBUL YEL.KUL ISTANBUL 3.0 1.0 5.0 9.0 9.0
4 4103 Y.BURCIN AHISKAL-OZGUR UCER E   MARMARA YEL.KUL ISTANBUL 7.0 4.0 2.0 13.0 13.0
5 221 ALPER EKIM-ATAKAN DENIZER E   ISTANBUL YEL.KUL ISTANBUL 4.0 7.0 3.0 14.0 14.0
6 159 TUGRUL DENIZ ERSOY-EGE KOROGLU E GENC IZMIT YEL.YEL.KUL ISTANBUL 5.0 6.0 6.0 17.0 17.0
7 120 CENKER BATURAY-OBEN SABUNCUOGLU E   BAYRAMOGLU YEL.KUL KOCAELI 6.0 5.0 9.0 20.0 20.0
8 533 KEREM KILIC-BILAL TAHA AKSOY E GENC KARAMURSEL .ALP.YEL.KUL KOCAELI 8.0 10.0 10.0 28.0 28.0
9 350 BURAK OZEN-YASIN KALKAVAN E   KORFEZ YARIMCA YEL .KUL KOCAELI 9.0 9.0 11.0 29.0 29.0
10 141 ONUR UZBASARAR-AYHAN KADIR BORA E   ISTANBUL YEL.KUL ISTANBUL 12.0 15.0 7.0 34.0 34.0
11 211 MERT KOSE-BERK BALTA E GENC SISECAM CAYIROVA YEL.KUL KOCAELI 10.0 12.0 12.0 34.0 34.0
12 119 ILHAN BUGRA TURGUT-Y.ZIYA OZALP E   BAYRAMOGLU YEL.KUL KOCAELI 13.0 17.0 8.0 38.0 38.0
13 301 ALI CAKAR-DAMLA NUR ALTUNDILEK K GENC BAYRAMOGLU YEL.KUL KOCAELI 15.0 11.0 13.0 39.0 39.0
14 400 ERENCAN ALTUN-ALIME CEREN CICEK E GENC KARAMURSEL .ALP.YEL.KUL KOCAELI 21.0 DNF 8.0 14.0 43.0 43.0
15 156 FERRUH YEGANI-CEREN VEZIROGLU E   ISTANBUL YEL.KUL ISTANBUL 14.0 13.0 16.0 43.0 43.0
16 152 GENCER EMIROGLU-EMRE CIZIOGLU E   ISTANBUL YEL.KUL ISTANBUL 16.0 14.0 17.0 47.0 47.0
17 212 METIN HEKIMOGLU-BERKIN KILIC E   KALAMIS YEL.KUL ISTANBUL 17.0 16.0 15.0 48.0 48.0
18 232 N.BURCIN KANDEMIR-BARLAS ATILA E   MARMARA YEL.KUL ISTANBUL 11.0 21.0 DNC 21.0 DNC 53.0 53.0
19 10 BORA KUREKCI-BURAK HASKAN E   FERDI ISTANBUL 18.0 18.0 21.0 DNF 57.0 57.0
20 118 TOLGA KUCUK-KORAY KUCUK E   BAYRAMOGLU YEL.KUL KOCAELI 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 63.0 63.0