.

 

P i r a T

Avrupa Yelken Federasyonu - Eurosaf tarafından resmi sınıf olarak tanınmaktadır.

Türkiye'de one-design balonlu bir teknede

en büyük,

Optimist ve Laserdan sonra 3.büyük sınıf

PiraTTürk Haber grubumuza üye olun

 


T.C.

İSTANBUL VALİLİĞİ

GENÇLİK HİZMETLER VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

YELKEN İL TEMSİLCİLİĞİ

 

GSGM İstanbul İl Yelken Temsilciliği tarafından organize edilen Pirat İstanbul İl Birinciliği yarışları 02-03 Nisan 2016 haftasonunda İstanbul Yelken Kulübü evsahipliğinde, Caddebostan parkurunda düzenlendi. 7 Piratın katıldığı il birinciliğinde İlk gün düzenlenen 3 yarış boyunca esen sert rüzgar ve sağnaklarda 24 Knotlara çıkan rüzgar nedeniyle ekipler zor anlar yaşadı.

İkinci gün ise beklenen tahminlerin aksine hava 10-13 knotlara düştü ve 2 yarış daha yapıldı. İstanbul İl Birinciliğinde gerçekleştirilen 5 yarış sonrasında sıralama;

 

No

Tur

ADI SOYADI

KULUP

1st

67

Murat Suntay - Altuğ Yanardağ

ISTANBUL Y.K.

2nd 1212 Haluk Suntay - İrfan Gezici ISTANBUL Y.K.
3rd 4405 BURCIN AKISKAL-OZGUR UCER Marmara Y.K
4th 1905 CAGLAN KURUNER-HALUK CALIN GALATASARAY.SK.Y.S
5th 221 Alper Ekim - Atakan Denizer ISTANBUL Y.K.
6th 967 Can Gümüşdal - Emre Ayan ISTANBUL Y.K.
7th 678 Emre Tuksal - Bedii Atasagun ISTANBUL Y.K.
8th

152

Gencer Emiroğlu - Emre Çizioğlu

ISTANBUL Y.K.

 

 

 

 

 

 

Pirat İstanbul İl Birinciliği,2016

Yarış İlanı

 


Yarışın Adı : Pirat İstanbul İl Birinciliği

Tarih : 02 - 03 Nisan 2016 Cumartesi-Pazar

Organizasyon : İl Temsilciliği

Sekreterlik : İYK

Uygulanacak Kurallar: RRS 2013-2016 Yelken Yarış Kuralları, TYF 2016 Genel Yarış Talimatı ve 2016 İlke Kararları, sınıf kuralları, TYF sporcu lisans talimatı , bu yarış için ilan edilecek yarış talimatı ve ekleri.

Açık olduğu sınıflar : Pirat

Açıklama : Günde 3 yarıştan 2 günde toplam 6 yarış planlanmıştır.
2 Günde sonucu alınan yarış adedi geçerli olacaktır.

Kayıtlar : Kayıt formları tamamen doldurulmuş ve imzalanmış olarak 2016 vizeli lisanslar ile birlikte, en geç 02 Nisan Cumartesi günü saat 10:00’a kadar yarış sekreterliği’ne teslim edilecektir.

Start saati : İlk gün saat 12:00’den önce start verilmeyecektir.

Rotalar : Yarış günü sekreterlikte ilan edilecektir.
Parkur : Kalamış ve/ya Caddebostan parkuru
Ödül Töreni : Ödül töreni duyurusu sekreterlikte yapılacaktır.

 

DAĞITIM : YELKEN KULÜPLERİ             Organizasyon Komitesi a.
BİLGİ : TYF + GHSİM                         Mustafa ÇAĞATAY