.

 

P i r a T

Avrupa Yelken Federasyonu - Eurosaf tarafından resmi sınıf olarak tanınmaktadır.

Türkiye'de one-design balonlu bir teknede

en büyük,

Optimist ve Laserdan sonra 3.büyük sınıf

PiraTTürk Haber grubumuza üye olun

 

 

2014 Türkiye Pirat Şampiyonası Gerçekleştirildi !

 

TYF 2014 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan “2014 Türkiye Pirat Şampiyonası” TYF, TYF Pirat Sınıf Komitesi organizasyonu ve Bayramoğlu Yelken Kulübü evsahipliğinde 4-7 Eylül 2014 tarihleri arasında Bayramoğlu'nda gerçekleştirildi.

 

14 Piratın katılımı ile 4 gün boyunca 6-16 Knot arasında esen farklı rüzgarlarda gerçekleştirilebilen 7 yarış sonrasında alınan sonuçlara göre ;

Genel Klasman

1.Murat Suntay-Gökmen Eriş (İstanbul Yelken Kulübü)

2.Çağlan Kuruner -Caner Özkan (Galatasaray SK Yelken Şubesi)

3.Burak Cora- İrfan Papila (Fenerbahçe SK Yelken Şubesi)

Gençler

1.Mert Köse-Berk Balta (Şişecam Çayırova Yelken Kulübü)

2.Deniz Ersoy - Ege Köroğlu (Ferdi)

3.Kerem Can Altun- Çimen Çiçek (Karamürsel Alp Yelken Kulübü)

 

ekipleri ilk 3 sırayı paylaştı. PiraTTürk ailesi olarak, Türkiye Pirat Şampiyonası 2014'ün düzenlenmesinde emeği geçen evsahibimiz Bayramoğlu Yelken Kulübü adına Başkan Feridun Vural, Başkan Yardımcısı Levent Varyemez ve Genel Sekreter Alp Yosmaoğlu'na, çok değerli yarış komitemize, bizleri yalnız bırakmayan aileler, kulüp, sporcu, yönetici ve antrenörlere, katılımları için en içten teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Yarışlarda YatTV'de çekim yaptı. Görüntülere http://www.youtube.com/user/yattv1/videos adresinden erişebilirsiniz.

 

  2014 TYF PİRAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
04-07 EYLÜL 2014 BAYRAMOĞLU-DARICA / KOCAELİ
KESİN SONUÇLAR
PIRAT SINIF
Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Entries: 16, Scoring system: AZ PUAN SISTEMI
No TUR ADI SOYADI K/E/
MİXED
G KULUP IL Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Y6 Y7 Y8 TOPLAM
PUAN
NET PUAN
1 967 MURAT SUNTAY-GÖKMEN ERİŞ E   İSTANBUL YELKEN K. İSTANBUL (5.0) 2.0 1.0 2.0 1.0 3.0 2.0 3.0 19.0 14.0
2 1905 ÇAĞLAN KURUNER-CANER ÖZKAN E   GALATASARAY YEL.ŞB. İSTANBUL 1.0 1.0 (5.0) 1.0 3.0 4.0 4.0 1.0 20.0 15.0
3 777 BURAK CORA-İRFAN PAPİLA E   FENERBAHÇE YEL.ŞB. İSTANBUL 2.0 (5.0) 2.0 5.0 2.0 2.0 1.0 2.0 21.0 16.0
4 222 MUSTAFA ÜNEL-HAYDAR YILMAZ E   İSTANBUL YELKEN K. İSTANBUL 3.0 4.0 4.0 4.0 (5.0) 1.0 3.0 4.0 28.0 23.0
5 1967 HALUK SUNTAY-İRFAN GEZİCİ E   İSTANBUL YELKEN K. İSTANBUL 7.0 (9.0) 7.0 3.0 4.0 5.0 5.0 5.0 45.0 36.0
6 4103 BURÇİN AHISKALI-YAMAÇ TANDIROĞLU E   MYK. İSTANBUL (8.0) 6.0 3.0 6.0 6.0 6.0 6.0 8.0 49.0 41.0
7 221 ALPER EKİM-ATAKAN DENİZER E   İSTANBUL YELKEN K. İSTANBUL 6.0 3.0 (8.0) 8.0 7.0 8.0 8.0 6.0 54.0 46.0
8 211 MERT KÖSE-BERK BALTA E G ŞİŞECAM ÇAYIROVA KOCAELİ (10.0) 10.0 6.0 9.0 10.0 9.0 7.0 7.0 68.0 58.0
9 303 TUĞRUL DENİZ ERSOY-EGE KÖROĞLU E G FERDİ KOCAELİ 4.0 8.0 10.0 (11.0) 8.0 7.0 11.0 11.0 70.0 59.0
10 300 CENKER BATURAY-DAMLANUR ALTUNDİLEK M   BAYRAMOĞLU Y.K. KOCAELİ 9.0 7.0 9.0 10.0 9.0 (17.0 DNF) 9.0 9.0 79.0 62.0
11 533 ERENCAN ALTUN-CEREN ÇİÇEK M G KARAMÜRSEL ALP Y.K. KOCAELİ 11.0 11.0 11.0 (12.0) 12.0 10.0 10.0 10.0 87.0 75.0
12 7 MUSTAFA ONUR DURAK-KAAN TAŞDELEN E G İZMİT Y.K. KOCAELİ 12.0 12.0 12.0 7.0 11.0 (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 105.0 88.0
13 233 MELİKE AÇIKEL-ALPEREN ABACI M G KARAMÜRSEL Y.K. KOCAELİ 14.0 (15.0) 15.0 14.0 14.0 12.0 13.0 12.0 109.0 94.0
14 4 ALPER TARHAN-KORCAN AKKALYONCU E G İZMİT Y.K. KOCAELİ (17.0 OCS) 13.0 13.0 13.0 13.0 11.0 17.0 DNF 17.0 DNC 114.0 97.0
15 111 KUBİLAY TUNÇ-MERVE GÜRSES M G KARAMÜRSEL Y.K. KOCAELİ 13.0 14.0 14.0 15.0 (17.0 DNF) 17.0 DNC 12.0 13.0 115.0 98.0
16 126 AYLİN AYBARS SUNTAY-PINAR ÇOŞKUNER GENÇ K   İSTANBUL YELKEN K. İSTANBUL (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 136.0 119.0